'V zavetju anonimnosti se ljudje povampirijo'

"Ena največjih težav naše družbe je, da smo ljudje postali pošasti drug drugemu. Družbena omrežja, ki so bila na začetku namenjena povezovanju, nas zadnjih deset let delijo bolj kot karkoli doslej. Digitalna greznica, v katero smo potonili do vratu, je poslovni model vladarjev omrežij, ki jim zaradi naših sporov žvenketa v žepih," je prepričan antropolog Dan Podjed. Ob mednarodnem dnevu boja proti sovražnemu govoru je pozval, da namesto slabih delimo pozitivna sporočila, postanemo bolj človeški in obrnemo smer, dokler je še čas.

Več na: https://www.24ur.com/novice/slovenija/v-zavetju-anonimnosti-se-ljudje-povampirijo.html

nazaj