Gajser po padcu prvo vožnjo na Sardiniji končal na 9. mestu pred 2 urama in 12 minutami Slovenski motokrosist Tim Gajser je prvo vožnjo dirke svetovnega prvenstva na Sardiniji v razredu MXGP po težavah po startu končal na devetem mestu. (RTV SLO)
Več 10 tisoč navijačev, Neuville po napaki na zadnjem brzincu zmago poklonil Katsuti pred 2 urama in 19 minutami Takamoto Katsuta (Toyota) je zmagovalec relija Hrvaška, kar je njegova druga zmaga na dirkah za svetovno prvenstvo. Do nje je prišel po napaki vodilnega do zadnje hitrostne preizkušnje Thierryja Neuvilla (Hyundai), ki je nekaj kilometrov pred koncem zletel s ceste in odstopil. Dirko je tik za slovensko mejo spremljalo več 10 tisoč ljubiteljev avtomotošporta, med njimi tudi številni Slovenci.(Siol)
Po ponesrečenem prvem krogu Gajser rešil, kar se je rešiti dalo pred 2 urama in 24 minutami Hladen in oblačen dan, tudi nekaj kapelj dežja. Sardinija motokrosiste ni pričakala z najbolj sredozemskim vremenom. Riola Sardo gosti četrto letošnjo veliko nagrado v svetovnem prvenstvu MX2 in MXGP. V močnejšem razredu je prvo vožnjo dobil Lucas Coenen, ki postaja novi kralj mivke. Odgovora zanj ni imel niti Jeffrey Herlings. Tim Gajser je po napakah v prvem krogu iz 26. mesta napredoval na deveti. Jan Pancar se na tej progi ne znajde, bil je 22. Ob 17.10 sledi odločilna druga vožnja.(Siol)
V Kranju znova nagradili domače gledališke presežke pred 2 urama in 26 minutami Šeligova nagrada za 1973 Tomija Janežiča; največkrat nagrajeni predstavi dvojca Katarina Morano in Žiga Divjak, Kako sva se ločila in Anhovo.(Delo)
Avtobus zapeljal v ozko istrsko ulico in se zagozdil v ovinku pred 2 urama in 43 minutami Moldavski voznik je kljub opozorilom vaščanov zapeljal v ozko ulico v istrskem naselju Movraž, kjer se je v ovinku zagozdil. Na kraju so posredovali policisti, gasilci in cestni delavci. Vozniku so izrekli globo zaradi kršitev prometne signalizacije. Policisti pa so na območju PU Koper obravnavali tudi več voznikov, ki so vozili pod vplivom opojnih substanc.(24ur.com)
Premiera biografskega filma o Michaelu Jacksonu: Manjkale sestri in hči pred 2 urama in 49 minutami Oboževalci pokojnega kralja popa so dočakali težko pričakovan biografski film o Michaelu Jacksonu, v katerem je v glavni vlogi nastopil njegov nečak Jaafar. Premiere v Berlinu so se udeležili tudi družinski člani, med njimi pa so vidno manjkale tri pomembne članice: sestri Janet in LaToya ter hči Paris.(24ur.com)
Andy García upihnil 70. svečko na torti pred 3 urami Andy García, eden najbolj zasebnih hollywoodskih zvezdnikov, ki je utelesil ikonične igralske vloge, hkrati pa ostal zvest svojim igralskim koreninam in osebnim projektom, se je na današnji dan pred sedmimi desetletji rodil na Kubi. (RTV SLO)
Ljubljanski policisti v petek med delom zasačili in prijeli tri vlomilce pred 3 urami in 12 minutami Ljubljanski policisti so v petek v dveh ločenih primerih prijeli tri vlomilce. Za Bežigradom so prijeli 42-letnika, ki je vlomil v hišo, na območju centra pa 47-letnika in 53-letnico, ki sta vlamljala v garažo. Preiskava obeh vlomov se nadaljuje. (RTV SLO)
O Zajcu, ki ni zajec pred 3 urami in 19 minutami Pri južnih sosedih v Zagrebu v dresu Dinama navdušuje Slovenec, ki mu je nekdanji seletkor nogoemtne reprezentance Matjaž Kek zaprl vrata.(Delo)