Arso pričakuje nov absolutni junijski rekord

Peklenska vročina, ki je Evropo vklenila v neizprosen primež, ne popušča. Proti koncu tedna se bo toplotna obremenitev po nižinah samo še stopnjevala, največja bo na Primorskem in v večjih mestih, opozarjajo na Agenciji RS za okolje (Arso), kjer so za soboto za jugozahodno Slovenijo prižgali rdeče opozorilo, ki je za nedeljo v veljavi tudi za osrednjo Slovenijo. Preostanek države je obarvan oranžno.

Več na: https://www.24ur.com/novice/slovenija/tudi-za-dele-slovenije-prizgano-rdece-opozorilo.html

nazaj