Novice (slovenščina)

Darko Jorgić v prvem krogu Skopja uspešen, Deni Kožul ne Darko Jorgić v prvem krogu Skopja uspešen, Deni Kožul ne
pred 55 minutami
Najboljša slovenska namiznoteniška igralca Darko Jorgić in Deni Kožul sta imela v prvem krogu turnirja serije WTT Contender v Skopju polovičen izkupiček. Jorgić, 15. igralec sveta in drugi nosilec turnirja, je s 3:2 premagal Belgijca Cedrica Nuytincka, kvalifikant Kožul pa je po ogorčenem boju z 2:3 izgubil proti Američanu Kanaku Jhaju. (Siol)
Policija v primeru lažnega policista zavlačevala z ukrepi Policija v primeru lažnega policista zavlačevala z ukrepi
pred 1 uro in 4 minutami
Policija je o moškem, ki se je brez pooblastil leto in pol na brniškem letališču opravljal naloge policista, prejela informacijo, a ni takoj ukrepala. (Delo)
Sprinterji na čelu s Čurinom Prapotnikom znova hitri v Mariboru Sprinterji na čelu s Čurinom Prapotnikom znova hitri v Mariboru
pred 1 uro in 5 minutami
V Mariboru so se na tretjem mitingu slovenske mednarodne lige Telekoma Slovenije znova izkazali slovenski tekači in tekačice v sprintih. Čurin Prapotnik Anej (Ptuj) je zmagal na 100 m z novim lepim časom 10,21 sekunde (veter dovoljenih +1,4 m/s) in za osem stotink zaostal za slovenskim rekordom Matica Osovnikarja. (Siol)
Bo po Iranu spet na vrsti Grenlandija? Bo po Iranu spet na vrsti Grenlandija?
pred 1 uro in 9 minutami
Ameriški državni sekretar je na vprašanje, ali največji otok na svetu vidi kot del Danske, odgovoril: »Za zdaj«. Napovedi velikih sprememb v Natu. (Delo)
Pet slovenskih plezalcev v polfinalu, Lučka Rakovec iz tretjega izhodišča Pet slovenskih plezalcev v polfinalu, Lučka Rakovec iz tretjega izhodišča
pred 1 uro in 15 minutami
Pet slovenskih tekmovalcev se je uvrstilo v polfinale tekme svetovnega pokala oziroma po novem svetovne serije tekmovanj v športnem plezanju v Pragi na Češkem. V polfinalu težavnosti se bo merila četverica Lučka Rakovec, Sara Čopar, Mia Krampl in Luka Potočar. Polfinale v balvanskem plezanju si je v sredo kot edini Slovenec priboril Anže Peharc. (Siol)
Sekulić in Prepelič se veselita prve finalne zmage proti Partizanu Sekulić in Prepelič se veselita prve finalne zmage proti Partizanu
pred 1 uro in 35 minutami
V ligi ABA se je začela finalna serija med Dubajem, ki ga vodi Aleksander Sekulić, in Partizanom, ki brani naslov. Prvo tekmo so v Emiratih domači dobili z 99:93. Po 20 minutah je bilo na semaforju 53:44. Srbska ekipa je zaostajala že za 19 točk, a se je ob koncu tretje četrtine približala na vsega tri točke. A Džanan Musa (22 točk), Mfiondu Tshimanda Kabengele in McKingley Wright (oba po 19 točk) so bili tako vroči v napadu, da je Dubaj zadržal prednost. Klemen Prepelič je igral le osem minut in zadel eno trojko. Ekipi v finalu igrata na tri zmage. Druga tekma bo v nedeljo, znova v Dubaju. (Siol)
Quentin Tarantino Quentin Tarantino "bi raje bral knjigo" kot gledal filme popandemičnega Hollywooda
pred 1 uro in 36 minutami
Sodobni Hollywood je samo še "tovarna klobas brez okusa", je prepričan Quentin Tarantino, ki novega filma ni posnel že od leta 2019.  (RTV SLO)
Slovenija do remija s Ciprom, Stožice dočakale zgodovinski trenutek Slovenija do remija s Ciprom, Stožice dočakale zgodovinski trenutek
pred 1 uro in 43 minutami
Slovenska nogometna reprezentanco je v Stožicah odigrala prvo od dveh prijateljskih tekem v junijskem terminu. Ciper je hitro prišel do presenetljivega vodstva, izid pa je v nadaljevanju s prvencem v reprezentančnem dresu poravnal Vanja Drkušić (1:1). Slovenija je dočakala tudi zgodovinski trenutek; Tian Nai Koren je postal najmlajši debitant za člansko izbrano vrsto. V nedeljo varovance Boštjana Cesarja čaka obračun s Hrvaško (20.45). (Siol)
Carolina lovi izenačenje proti Vegasu Carolina lovi izenačenje proti Vegasu
pred 1 uro in 45 minutami
V noči na petek bo v finalu lige NHL na sporedu druga tekma finalne serije. Hokejisti Carolina Hurricanes bodo na domačem ledu lovili izenačenje v seriji, Vegas Golden Knights pa bodo poskušali narediti nov korak proti Stanleyjevemu pokalu. Zmagovalec bo tisti, ki bo zmagal štirikrat. (Siol)
Real Madrid bo moral za Joseja Mourinha plačati 15 milijonov Real Madrid bo moral za Joseja Mourinha plačati 15 milijonov
pred 1 uro in 45 minutami
Portugalski nogometni velikan Benfica je sporočil, da bo moral Real Madrid plačati 15 milijonov evrov, če želi iz kluba odpeljati trenerja Joseja Mourinha. Real je v sredo s posebnim videom oznanil prihod Mourinha, v primeru, če bo v nedeljo Florentino Perez znova izvoljen za predsednika kluba. Trenerjev "ja" v videu naj bi bil narejen z umetno inteligenco, tako da sta Benfica in Mourinho precej jezna. (Siol)