Če bi Hormuška ožina dlje časa ostala zaprta oziroma močno omejena, bi lahko evropska letalska industrija že proti koncu poletja zdrsnila v resne težave z oskrbo s kerozinom. V najslabšem scenariju bi bile do konca leta izčrpane tudi strateške rezerve letalskega goriva, opozarjajo v Avstriji.
Več na: https://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/letalom-bi-lahko-do-konca-leta-zmanjkalo-kerozina.html