Zaposleni na češki javni televiziji in radiu so v ponedeljek izpeljali 24-urno opozorilno stavko in z njo protestirali proti zakonodaji, s katero želi vlada premiera Andreja Babiša spremeniti način financiranja javne televizije in radia: namesto prispevka želi uvesti neposredno financiranje javnih medijev iz državnega proračuna.preberite več »