Po številnih kritikah nove tekmovalne ureditve, ko so tekme zaradi odmora za osvežitev v vsakem polčasu tekme po novem razdeljene na četrtine, se je krovna Mednarodna nogometna zveza (Fifa) odzvala in stopila v bran ureditvi. Predsednik Fife Gianni Infantino je kategorično zanikal, da naj bi bili odmori zgolj pretveza za dodaten zaslužek.