Potem ko je Iran znova razglasil zaprtje Hormuške ožine zaradi izraelskih napadov na Libanon, se je ladijski promet skozi eno najpomembnejših svetovnih pomorskih poti občutno zmanjšal. Podatki družb za spremljanje pomorskega prometa kažejo na strm padec števila plovil, čeprav ZDA zatrjujejo, da je prehod skozi ožino še vedno odprt.
Več na: https://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/skozi-hormusko-ozino-plulo-le-12-plovil.html