A lahko poveste, kako je z mojo hčerko?
12. December 2009 (07:29)
Medtem, ko sem pospravljala stvari za svojim sedemletnikom v garderobo, sem zagledala razrednika moje skoraj petnajstletnice, da ima govorilne ure z mamo od svoje učenke. “Spremenila  sem se v uho” in poslušala, o čem se pogovarjata. Obenem sem seveda sklenila, da ga bom vprašala, kaj je z mojo najstnico, če sem že naletela nanj… Poslušam: … pri likovnem ima tri enke (kako lahko dobiš pri likovnem enko madre di dio, no!!!, pri matematiki, fiziki… (mama ima sive lase, najbrž je stara toliko kot jaz… čutim jo… in zdi se, da se ob vsaki ome
Pomirite človeka!
11. December 2009 (13:55)
Stara mama je zdaj že več kot en mesec pri nas. Spominjam se, kako strah me je bilo, kaj bo, ko bo prišla… Saj veste, stara je 94.let, težko hodi, pozablja, kakšne vse govorice so bile okoli nje. Resda je prišla na vozičku. Resda smo jo enkrat zaradi dehidracije peljali na urgenco in že klicali duhovnika… To je bilo pred dvema tednoma. Resda sem zdaj že drugo noč zaradi nje dvakrat vstala ponoči (no, če ne zaradi otroka, pa zaradi nje…). A stara mama je čisto luštna in prijazna, tako neskončno hvaležna za vsako besedo, za vsako stvar, ki ji jo narediš. Enkrat
Variete in Moskva Petuški Venedikta Jerofejeva
10. December 2009 (15:53)
Spet. Enomesečni urnik vnaprej napovedanih popoldanskih službenih obveznosti me je spet prikrajšal za eno po videnem in prebranem zelo zanimivo decembrsko predstavo. Na slavistika.net se je spet pojavilo zanimivo obvestilo, ki študente iz drugega nadstropja Filozofske fakultete opozarja in vabi na predstavo, ki temelji na eni od klasik ruske novejše literature. Za vse, ki smo [...]
Zakaj je potrebna Cerkev?
10. December 2009 (12:18)
Tole je komentar, ki ga je napisal nekdo, ki se je podpisoval kot Bog, ki je enkrat komentiral pri nas:

Vera je vera, Cerkev je pa institucija. Da Cerkev obstaja, je dobro za vse tiste, ki jo potrebujejo. Vanjo ljudje zahajajo iz različnih razlogov: Eni zato, ker morajo večkrat slišati božje nauke, drugi zato, da teh naukov ne pozabijo, nekateri iz navade, ali zato, ker so bili poučeni, da je “nespoštovanje Gospodovega dne” greh, eni si hodijo tja enostavno spočit dušo, mnogo jih želi občutit otipljivo Kristusovo telo v obliki hostije, nekatere cerkven

Ko si v dobrem stanju, ti nihče nič ne more
09. December 2009 (17:43)
Lahko padajo z neba bombe… Nobena bolezen ne more do vas… Lahko vas ugrabijo… Lahko vas zastrupijo… Lahko vas opravljajo in lažejo o vas… Lahko na vas pade tovornjak, pa čudežno preživite. Katerakoli bolezen… Nič ne more do vas, če tega ne dopustite! Pogoj je seveda, da ste v dobrem stanju.
Kako najti partnerja? Odstranite vse predmete od prej!
09. December 2009 (13:31)
Frank Polancic svetuje, da partnerja sploh ne iščite, temveč si ustvarite idejo o svojem partnerju in prepustite Vesolju, da vam ga pripelje. Polancic ima delavnice o tem, kjer je tudi srečal svojo ženo. Why w
Koga je treba še zrihtat?
08. December 2009 (23:29)

Začelo se je že zjutraj. Drama, kakšna drama!!!! Dež pada. Kako bodo šli otroci v šolo? Ja, peš, kako. Kot ponavadi. Ja, pa dež pada. Sem opazila. Zaradi teh dveh kapelj ne zganjaj panike! Ampak vseeno pokliči, če rabiš… OK, bom. Stara mama se pogovarja sama s sabo. Dolgčas ji se, spala je štirinajst ur… Ja, bo že preživela, ko prideš s kave in j

Sama
08. December 2009 (21:13)
Ne vem,kaj bi sama s sabo. Toliko enih idej…. Sem šele dobro izpod tuša prišla,vsaj tam mi je bilo fino. Sem se počutila bližje tebi. Že ko sem zaklenila vrata in odprla vodo,si bil v mojih mislih. No,pa saj si tako ves čas prisoten. Počasi sem se začela slačit in sem zaprla oči. Predstavljala sem,kako bi bilo,če bi [...]
SAMA
08. December 2009 (21:13)
Ne vem,kaj bi sama s sabo. Toliko enih idej…. Sem šele dobro izpod tuša prišla,vsaj tam mi je bilo fino. Sem se počutila bližje tebi. Že ko sem zaklenila vrata in odprla vodo,si bil v mojih mislih. No,pa saj si tako ves čas prisoten. Počasi sem se začela slačit in sem zaprla oči. Predstavljala sem,kako bi bilo,če [...]
Me morajo imeti vsi ljudje na svetu radi?
08. December 2009 (09:59)
Ne! Bolj ko boste razpoznavni, več kot boste vedeli, bolj, ko boste postajali poznani, z več ljudmi, ko boste komunicirali, več ljudi vas bo sovražilo. To je zakon! Odkar pišem blog, zelo dobro vem, komu od tistih, s katerimi se “srečujem” po netu grem na živce in komu ne. Včasih sem se s tistimi, ki so me na začetku napadali, spoprijateljila, z drugimi sem se skregala po letih komunikacije. Vsekakor mi je jasno, da me ne bodo nikoli vsi ljudje na svetu ljubili. A zaradi tega, ker grem nekomu na živce, ne dovolim, da o meni širi laži! Vsaka stvar ima svojo mejo