Nakupovalni center, leto pozneje
07. December 2009 (19:14)
Sedeli so ob tistih mizah, kot leta prej, šli so v trgovine, v katero so vedno hodili, ob mizah so sedeli isti ljudje, kot ponavadi… Vera ni marala ljudi, ki sedijo v kavarnah ob nedeljah. Poleg mizic stoji velikanski voziček s stvarmi iz trgovin… Sploh ni marala hoditi v te velike hale, kjer je ogromno trgovin, reklam, kjer ni duše, kjer se človek izgubi in se zdi, kot da je majhna, nepomembna smet. Nekoč, ko so bili  tisti velikanski hali, je sedela v lokalu, kamor so hodili, pila kavo, brala časopis in čakala, da bo prišel in ji bo pokazal, kaj je kupil. Otroci so s
Plagiat
07. December 2009 (11:46)
Tole sem napisala 8.6.2006, stare srajce iz eDija se morda še spomnijo...

Na neki podelitvi nagrad  MTV-ja (MTV awards) je dobila nagrado Mary J.Blige in v svoje nagovoru povedala: "Zahvaljujem se mami, očetu, svojemu managerju itd." In na koncu je povedala nekaj, zaradi česar se mi je naježila dlaka na koži. "Posebej se zahvaljujem Michaelu Jacksonu. Dragi Michael, kjerkoli že si, karkoli se dogaja s tabo

Včasih kar pozabimo nanjo
07. December 2009 (06:54)
Cel dan je že ležala v postelji.  Nepremično. Vmes sem šla s Tamaučkom in s Tamaučico v nakupovalni center, kjer je bilo vse polno dragih božičnih igrač, vse polno dragih čevljev, vse polno ljudi, ki nimajo najbrž nič v denarnici, tako kot jaz ne in hodijo pred izložbami in se sprašujejo, kdo kupuje vse te drage stvari... Potem smo šli počasi domov in... Pridemo domov in je bila še vedno v postelji! Nepremično. Včasih kar pozabimo, da je tam. Vsi smo tako polno naših bolečin in strahov in skrbi... Včasih gremo po prstih do sobe pogledat, če še diha. Včasih mora
Ko drugemu pokažeš njegov greh, ti bo rekel, da si zanj kriv ti
06. December 2009 (17:09)
Ste kdaj doživeli, da ste nekomu, ki vas je sekiral pokazali in dokazali, kaj vam je naredil in vas je napadel, da ste za to vi krivi? Ste se branili in še naprej dokazovali, da ste nedolžni, pa je bil vedno bolj agresiven in vam je… grozil še s tožbo? Tožil vas bo… Zakaj? Ker ste pokazali na njegov greh? Ja, kaj ste pa vi naredili tako grdega? Pokazali ste, povedali ste, kaj je naredil! Ko naredimo neko grdo dejanje proti nekomu (pa ni treba, da je to kaj tako velikega kot recimo kraja ali umor, lahko da je “samo” laž ali opravljanje – ki je tudi
Courage
06. December 2009 (09:05)

Kaj je v resnici greh?
06. December 2009 (05:12)
Nekaj, kar si grdega naredil drugemu (ali sebi) in zaradi česar te potem boli srce. Beseda greh je sicer zoprna beseda, saj nas spominja na cerkev, na pridiganje, – obenem pa nam, otrokom socializma, ki nismo hodili v cerkev, daje vedeti, da nimamo nič s tem. Da so tisti, ki morajo vedeti, kaj je greh, samo katoliki, tisti, ki hodijo v cerkev… Ergo… če mi ni treba vedeti, kaj je greh, saj ne hodim v cerkev, potem lahko grešim…? Kaj je sploh greh? Grdo dejanje, ki ga naredimo drugim ali samemu sebi! Kako vemo, da smo storili nekomu drugemu
NA HITRO
06. December 2009 (00:21)
Šla sem po nakupih. Zmenila sva se,da se srečava v eni izmed trgovin. Jaz sem že tam,ti prihajaš proti meni. Nakažem ti,da pojdi za mano. Grem v garderobo. Prideš za mano. Zaližem te in ti zašepetam,da te hočem. Slečem hlačke in ti nastavim muco,tako od zadaj. Osvobodiš korenjaka in ga zarineš v mojo pohotnico. Nabijaš me… [...]
Na hitro
06. December 2009 (00:21)
Šla sem po nakupih. Zmenila sva se,da se srečava v eni izmed trgovin. Jaz sem že tam,ti prihajaš proti meni. Nakažem ti,da pojdi za mano. Grem v garderobo. Prideš za mano. Zaližem te in ti zašepetam,da te hočem. Slečem hlačke in ti nastavim muco,tako od zadaj. Osvobodiš korenjaka in ga zarineš v mojo pohotnico. Nabijaš me… Še bolj razburljivo je,ko morava biti čisto [...]
Pacienti
05. December 2009 (21:35)
Kamorkoli se obrnem, sami pacienti. Jamra mama, jamra sosed, jamra teta, jamrajo na televiziji, jamrajo v šoli, ko odpreš cajtnge – samo jamranje, pritoževanje, nerganje, brezvoljnost… Jamrajo, si lažejo, si zakrivajo oči pred resnico… Poznam osebo, starejšo od petdeset let, v penziji, ni ji treba več hodit v službo. A navajena je, da mora stalno nekomu služit. Torej služi svojim vnukom, ki pa že so toliko stari, da lahko popolnoma sami poskrbijo zase in ji niti slučajno tega ni treba početi. A ona to počne vseeno. Nekaj pač mora početi… In se sekira če
Da ima socializem vse delavce enako rad, je laž!
05. December 2009 (15:10)
Socialistični sistem je najslabši sistem od vseh. Zakaj? Ker daje iluzijo, da bo res poskrbel za vse delavce. In potem ljudje to res verjamejo. Še vedno! Dvajset let pozneje! Ampak, to je samo laž. Socialistični sistem je še slabši od fašističnega! Fašisti vsaj svoje brutalnosti niso skrivali, komunisti – socialisti pa so jo! Pri fašistih – nacistih – je bila brutalnost odkrita. Vedel si, da, če si Žid, boš moral pobegniti, če ne, boš umrl. Slovenci v Italiji so tudi vedeli, da morajo pobegniti pred fašisti ali pač sprejet