Nakupovalni center, leto pozneje 07. December 2009 (19:14) Sedeli so ob tistih mizah, kot leta prej, šli so v trgovine, v katero
so vedno hodili, ob mizah so sedeli isti ljudje, kot ponavadi… Vera ni
marala ljudi, ki sedijo v kavarnah ob nedeljah. Poleg mizic stoji
velikanski voziček s stvarmi iz trgovin… Sploh ni marala hoditi v te
velike hale, kjer je ogromno trgovin, reklam, kjer ni duše, kjer se
človek izgubi in se zdi, kot da je majhna, nepomembna smet. Nekoč, ko
so bili tisti velikanski hali, je sedela v lokalu, kamor so hodili,
pila kavo, brala časopis in čakala, da bo prišel in ji bo pokazal, kaj
je kupil. Otroci so s
Plagiat 07. December 2009 (11:46) Tole sem napisala 8.6.2006, stare srajce iz eDija se morda še spomnijo...
Na neki podelitvi nagrad MTV-ja (MTV awards) je dobila nagrado Mary
J.Blige in v svoje nagovoru povedala: "Zahvaljujem se mami, očetu,
svojemu managerju itd." In na koncu je povedala nekaj, zaradi česar se
mi je naježila dlaka na koži. "Posebej se zahvaljujem Michaelu
Jacksonu. Dragi Michael, kjerkoli že si, karkoli se dogaja s tabo
Včasih kar pozabimo nanjo 07. December 2009 (06:54) Cel dan je že ležala v postelji. Nepremično. Vmes sem šla s
Tamaučkom in s Tamaučico v nakupovalni center, kjer je bilo vse polno
dragih božičnih igrač, vse polno dragih čevljev, vse polno ljudi, ki
nimajo najbrž nič v denarnici, tako kot jaz ne in hodijo pred izložbami
in se sprašujejo, kdo kupuje vse te drage stvari... Potem smo šli
počasi domov in... Pridemo domov in je bila še vedno v postelji!
Nepremično. Včasih kar pozabimo, da je tam. Vsi smo tako polno naših
bolečin in strahov in skrbi... Včasih gremo po prstih do sobe pogledat,
če še diha. Včasih mora
Ko drugemu pokažeš njegov greh, ti bo rekel, da si zanj kriv ti 06. December 2009 (17:09) Ste kdaj doživeli, da ste nekomu, ki vas je sekiral pokazali in
dokazali, kaj vam je naredil in vas je napadel, da ste za to vi krivi?
Ste se branili in še naprej dokazovali, da ste nedolžni, pa je bil
vedno bolj agresiven in vam je… grozil še s tožbo? Tožil vas bo… Zakaj?
Ker ste pokazali na njegov greh? Ja, kaj ste pa vi naredili tako
grdega? Pokazali ste, povedali ste, kaj je naredil! Ko
naredimo neko grdo dejanje proti nekomu (pa ni treba, da je to kaj tako
velikega kot recimo kraja ali umor, lahko da je “samo” laž ali
opravljanje – ki je tudi
Kaj je v resnici greh? 06. December 2009 (05:12) Nekaj, kar si grdega naredil drugemu (ali sebi) in zaradi česar te potem boli srce. Beseda greh
je sicer zoprna beseda, saj nas spominja na cerkev, na pridiganje, –
obenem pa nam, otrokom socializma, ki nismo hodili v cerkev, daje
vedeti, da nimamo nič s tem. Da so tisti, ki morajo vedeti, kaj je
greh, samo katoliki, tisti, ki hodijo v cerkev… Ergo… če mi ni treba
vedeti, kaj je greh, saj ne hodim v cerkev, potem lahko grešim…?
Kaj je sploh greh? Grdo dejanje, ki ga naredimo drugim ali
samemu sebi! Kako vemo, da smo storili nekomu drugemu
NA HITRO 06. December 2009 (00:21) Šla sem po nakupih. Zmenila sva se,da se srečava v eni izmed trgovin.
Jaz sem že tam,ti prihajaš proti meni. Nakažem ti,da pojdi za mano. Grem v garderobo. Prideš za mano. Zaližem te in ti zašepetam,da te hočem. Slečem hlačke in ti nastavim muco,tako od zadaj. Osvobodiš korenjaka in ga zarineš v mojo pohotnico. Nabijaš me… [...]
Na hitro 06. December 2009 (00:21) Šla sem po nakupih.
Zmenila sva se,da se srečava v eni izmed trgovin.
Jaz sem že tam,ti prihajaš proti meni.
Nakažem ti,da pojdi za mano.
Grem v garderobo. Prideš za mano.
Zaližem te in ti zašepetam,da te hočem.
Slečem hlačke in ti nastavim muco,tako od zadaj.
Osvobodiš korenjaka in ga zarineš v mojo pohotnico.
Nabijaš me… Še bolj razburljivo je,ko morava biti čisto [...]
Pacienti 05. December 2009 (21:35) Kamorkoli se obrnem, sami pacienti. Jamra mama, jamra sosed, jamra
teta, jamrajo na televiziji, jamrajo v šoli, ko odpreš cajtnge – samo
jamranje, pritoževanje, nerganje, brezvoljnost… Jamrajo, si lažejo, si
zakrivajo oči pred resnico… Poznam osebo, starejšo od petdeset let, v
penziji, ni ji treba več hodit v službo. A navajena je, da mora stalno
nekomu služit. Torej služi svojim vnukom, ki pa že so toliko stari, da
lahko popolnoma sami poskrbijo zase in ji niti slučajno tega ni treba
početi. A ona to počne vseeno. Nekaj pač mora početi… In se sekira če
Da ima socializem vse delavce enako rad, je laž! 05. December 2009 (15:10) Socialistični sistem je najslabši sistem od vseh. Zakaj? Ker daje iluzijo, da bo res poskrbel za vse delavce. In potem ljudje to res verjamejo. Še vedno! Dvajset let pozneje! Ampak, to je samo laž.
Socialistični sistem je še slabši od fašističnega! Fašisti vsaj svoje
brutalnosti niso skrivali, komunisti – socialisti pa so jo! Pri
fašistih – nacistih – je bila brutalnost odkrita. Vedel si,
da, če si Žid, boš moral pobegniti, če ne, boš umrl. Slovenci v Italiji
so tudi vedeli, da morajo pobegniti pred fašisti ali pač sprejet