Strah, tako strah...
01. December 2009 (13:10)
Vera je šla mimo stanovanja, kjer so živeli pred kratkim. Je bilo to včeraj? Zdi se ji, kot da je bilo včeraj. Teh poti se je izogibala, saj so ji prinašale grozno bolečino, a danes je morala tu mimo. Šla je mimo kontejnerja za smeti, pobožala ga je s pogledom… V glavi ji je začelo šumeti… Postalo jo je strah, neznansko strah. Počutila se je tako samo, izgubljeno. Pa saj je tako, kot da bi tukaj živeli in… Njen dragi pa je že dolgo stran. Stala je tam, sredi parkirišča, zeblo jo je do kosti in ni vedela, kaj naj naredi, kam naj gre.  Dragi jo je zapustil,
Preden se greste cepit, poglejte ta filmček
01. December 2009 (09:47)
Na naslovnicah piše: 7 žrtev gripe, cepil se je tudi Pahor… Ste se vprašali, zakaj mediji tako izpostavljajo to novo gripo? Zakaj ne pišejo o nečem drugem, saj je na koncu koncev veliko negativnih stvari, o katerih bi lahko pisali. Mediji nalašč povzročajo paniko! Oooo panika!  To pomeni, da se moram cepiti tudi jaz! Zdravje je najvažnejše, pravi Pahor. Ja, to je seveda reklama za farmacevtsko industrijo. Zakaj je treba vsak dan pisati, koliko pacientov je umrlo za gripo? Zakaj je treba širiti paniko? Preden se greste cepiti, kliknite na
FUK – Festival urbane kulture
30. November 2009 (18:51)
KUD VOXHUMANA in AKDT bosta decembra v Kulturnem domu Kisovec organizirala dvodnevni Festival urbane kulture – FUK. Rap koncert – petek, 11.12.2009 ob 19. uri, vstopnina 2€ Nastopajoči: Murari Deiure aka Fantom Lider El-Gani Mc Žujič SAAM(B13) PARA Chris SloG Mrigo MujkE Sanka Jimmy Rock koncert – sobota, 12.12.2009 ob 19. uri, vstopnina 2€ Nastopajoči: Kvazi Cirkus The Rude Skankers Trifail Petting Machine Ubvoz V soboto bo organiziran prevoz z avtobusom iz Trbovelj v Kisovec in po koncertu [...]
Drama okoli umiranja
30. November 2009 (17:59)
Drama okoli moje stare mame mi je prinesla veliko spoznanj o reagiranju človeka na popolnoma naravne in normalne pojave. Saj to, da se rodimo in da bomo enkrat umrli, to vemo, ane? Ampak… kako to svojo končnost in druge končnosti sprejemamo, je pa nekaj čisto drugega… To je pa še vedno tabu tema, stvari zavite v neizmeren strah, paniko in bolečino… A kot ponavadi, se da še tako popolnoma človeške stvari do nezavesti dramatizirati… Letos se je zdravje moji štiriindevetdesetletni stari mami zelo poslabšalo. Prihajale so novice, da je šla oktobra v bo
Ko je v igri tretja oseba
30. November 2009 (12:35)
Ali ste bili zadnje čase bolni od strahu, da ne boste mogli zadržati vaše ljubezni zaradi rivala/rivalke? Vas je strah, da vas vaš fant/punca, vaš ljubimec/ljubimka ali vaš zakonec vara? Tako zadržite ljubezen vašega življenja: 1. Pokažite vašemu partnerju /partnerici, da spoštujete vašo izbiro bolj kot karkoli drugega. Ne naredite ali recite ničesar, kar bi sililo vašega partnerja v to, da bi videl stvari na vaš način. Če se mora vaš partner odločiti ali želi vas ali drugo osebo, mu ne dajte nobenih izgovorov, da vas pusti zaradi druge o
Prosim za pomoč
29. November 2009 (11:52)
V bistvu tako moralno pomoč... Skupaj s svojimi tremi otroci stanujem pri svoji mami, kamor sem se zatekla takrat, ko so me vrgli iz stanovanja. A ona mi ne da dihat po moje. Z njo mi je bilo vedno grozno, le da je zdaj, ko nimam več nobenih zaveznikov, še huje. S svojimi otroci me ne pusti govoriti. Če se z njimi pogovarjam, pride zraven in mi pravi, da me bo zaprla v norišnico. Pravi, da jo mečem iz stanovanja... Mojim otrokom daje na skrivaj denar, ki si ga prej "sposodi" od mene. Drugim ljudem (moji sestri) laže o meni, da ji kradem stvari in da ji ne pustim govoriti po telefonu.
Gradišnikove minute za slovnico IV
29. November 2009 (07:02)
Četrta serija izbora tvitov twitterghosta (posnemovalec Gradishnik) Janeza Gradišnika: [Dvakrat toliko] pomeni isto kot [še enkrat toliko]. Prvič množimo, drugič prištevamo. Primer: 2 * 180 = 180 + 180 = 360. (30.12.2008 @ 14:32 (iz Dela) “Pravniki so si precej edini, da gre zaradi …” Kadar smo si edini, smo enotnega mnenja, misli. (30.12.2008 @ 17:25) “Ali [...]
Novoletno presenečenje
28. November 2009 (22:17)
Z avtom sem se peljal po dvopasovnici in zunaj je bilo mrzlo kot “hudič”! Gretje v avtu sem skoraj okoli obrnil, da je bilo dovolj toplo in sem se dovolj segrel! Kot ponavadi sem na kakšne zabave ali haus-party-je zamujal! In to še danes počnem… zamujam! Ja, zakaj???? Je predvsem praktično iz dveh vidikov! “Fora” je v [...]
Analiza nekega tipičnega problema neke tipične družine
28. November 2009 (15:46)
Najprej preberite prosim zgodbo s tega bloga: Jaz sem tako nesrečna… Vedno sem žrtev… Na kratko: ženska kliče svetovalko, kaj storiti, da ima moža, ki jo je začel prezirat, finančna situacija je vedno slabša… Pod ena bom dala svetovalkino reševanje problema in in pod dva moje pripombe:
Svetovalkine pripombe: 1. Poročena sem dobro leto dni, imam krasna otroka in malo manj krasnega moža.
Kako lahko oseba s takim razmišljanjem, da i

Kaj je v resnici narobe s slovenskim človekom?
28. November 2009 (08:05)
No, seveda tudi s človekom druge narodnosti - s tistim, ki živi na tem prostoru pač...

......................
Zakaj ga stalno zmerjajo s hlapcem? Zato, ker se hlapčevsko, suženjsko obnaša. Zakaj se tako obnaša? Ker ne ceni samega sebe. Zato, ker se ne zavzame za samnega sebe. Zato, ker ne ceni samega sebe, ne upa povedat v obraz tistim, za katere dela, pardon hlapčuje, kar jim gre. Slovenec je v suženjskem odnosu do drugega človeka. Do svojega partnerja, do svojih otrok, do svojih vnukov, do šefa, do tistih, ki mu dajejo delo, do države, do avtor