Rumi
27. November 2009 (21:17)
Rumi: Perzijski pesnik in sufi, osnovatelj plesočih dervišev. Rumi – wiki in v slovenščini. Morda ste že slišali zanj. Tudi, če ste že, kliknite sem.
Pst!
27. November 2009 (19:21)
Živa glasba glasno igra in me zvabi, da se potopim v maso veselih ljudi. Srečam Aljošo in skupaj se napotiva k šanku, kjer kelnari mlad fant. Prikupna črna kozja brada in temne oči, s katerimi se srečam. Z Aljošo se nasloniva na šank  in počakava, da pride k nama. Nameni mi topel pogled in nasmeh. »Koza, saj [...]
A sad adijo... i ko zna kad... i ko zna gde...
27. November 2009 (15:51)
Šla sem pospremit svojega bivšega moža na vlak. Če me vprašate, kaj v življenju najbolj sovražim… je to slovo. Ampak napovedano slovo je lažje, kot nenapovedano. Ali pa ne? Kakorkoli… v tem mojem življenju,  je tako veliko čustev… zadržanih čustev… Zato, ker je bilo v mojem življenju veliko napovedanih in nenapovedanih  slovesov in zato ogromno bolečine. Bilo je vse polno ljudi, ki sem jih imela grozno rada in nisem znala ali mogla ali hotela tega povedat in pokazat … Astrologi pravijo, da pri ljubezni zablokiram.
Angelček varuh moj...
27. November 2009 (01:04)
Sliši se: “Ana, Ana… Pridi, pridi…”. Joj, stene so tanke, pa kaj ne more spat… Pomislim: tišči jo lulat, vstani že, Dajana. Stara mama kliče, strah me je, da bo zbudila otroke… Odprem vrata v njeni sobi, prižgem luč… “Stara mama, jaz sem”, ji rečem. “Odi, odi, daj to dol, nemrem vstati…”. Ji podrem ograjo na postelji, jo primem za roki. Ji rečem, na tri-štiri bova vstali: “Tri – štiri!”, počasi vstaneva, poiščem palico in greva proti kopalnici. Počasi, ji reč
Zamenjava
26. November 2009 (13:49)
Rene bi šel spat. Vprašal je, kam naj gre. Ja, na Ivanovo posteljo, kam pa. Rene: “Kje je to? A tista pri oknu?” Vera:  “Ja – a. Saj veš, da jaz nikoli ne spim pri oknu. A pidžamo imaš?” Rene: “Ja.” Vera: ” No, pidžame nimam nobene več njegove, lahko bi ti posodila svojo.” Rene: “Ne rabim pidžame… Sploh pa… A si misliš, da bi oblekel njegovo pidžamo, tudi, če bi jo imela? Daj, imej malo dostojanstva, no…”
Kraja
25. November 2009 (12:12)
Vera je bila v spodnjem delu veleblagovnice. Že nekajkrat je ukradla kakšno stvar iz trgovine – čigumi ali čokoladico, pa je nikoli niso našli. Tudi nikomur ni povedala. Glede na to, da je bila pridna učenka in je ravno končala osnovno šolo in to vse z odliko, ni nikomur prišlo na pamet, da bi pa ona… lahko… kaj ukradla… Pa je, tako, da nihče sploh ni opazil. Pravzaprav si je želela že zdavnaj prenehati s to obsesijo, ker je včasih vzela tudi kak predmet pri sorodnikih, ki ga potem sploh nikoli ni uporabljala ali pa ga je morala skrivati, da ga je uporablja
Življenjska ocena
24. November 2009 (18:19)
Pri enem letu sem se s staršema in njunim prijateljem, vozila z letalom in prijatelju, ki me je držal, padla iz rok ter si zbila zob – no, saj je bil mlečni. Pri petih letih sem bila že manekenka, reklamirala sem predpasnike, a so me vzeli v zadnjem trenutku, saj sem vedno nosila temne žabe, zato, ker se na belih takoj vidi, da so umazane… Enkrat takrat sem bila v bolnici v Šempteru, kjer so nam operirali mandlje. Skupaj s sestro, obmetavali smo se s pouštri… Pri mojih šestih letih je mama odkrila, da imam desno koleno bolj rdeče od levega in
Le Magie
24. November 2009 (11:30)
Uvod Meni, Fabrizziu de Fortunateu, pravemu čarovniškemu mojstru, je bilo dano zapisati nekaj vrstic o mojih doživetjih v dobi, ko so bili mojstri magije visoko spoštovani in se vilinci ter škratje še niso skrivali pred človeškim očesom. V dobi, ko so zmaji prosto letali po zraku in ko so legende še živele. Prolog Rodil sem se v majhnem [...]
Teden sodobnega ruskega filma
23. November 2009 (18:12)
Na spletni strani slavistika.net sem po naključju odkrila zanimivo obvestilo, ki bi znalo zanimati vse ljubitelje Rusije, ruščine in filma. V začetku decembra (1. - 7. december) v Škofji Loki pripravljajo Teden sodobnega ruskega filma, kjer bodo pokazali šest sodobnih ruskih filmov. Na filmske predstave v Škofjo Loko vas vabita škofjeloški župan Igor Draksler in [...]
Tipološka opredelitev žensk v postelji
22. November 2009 (22:17)
Astmatičarka: “Uhh… uhhh…uhhh…” Matematičarka: “Ponovi… ponovi…” Veterinarka: “Daj me, bikec moj, daj me…” Uciteljica: “Da…tako…zelo dobro…pravilno…odlično!” Morilka: “če zdaj nehaš, te ubijem!” Navijačica: “Vzdrži…dajmo…še…” Neobveščena: “Kaj je to?…zakaj?…kaj počnes?” Optimistka: “Da…da…da…” Pesimistka: “Ne…ne…ne…” Prometni tehnik: “Bolj na desn