Rumi 27. November 2009 (21:17) Rumi: Perzijski pesnik in sufi, osnovatelj plesočih dervišev. Rumi – wiki in v slovenščini. Morda ste že slišali zanj. Tudi, če ste že, kliknite sem.
Pst! 27. November 2009 (19:21) Živa glasba glasno igra in me zvabi, da se potopim v maso veselih ljudi.
Srečam Aljošo in skupaj se napotiva k šanku, kjer kelnari mlad fant. Prikupna črna kozja brada in temne oči, s katerimi se srečam. Z Aljošo se nasloniva na šank in počakava, da pride k nama.
Nameni mi topel pogled in nasmeh. »Koza, saj [...]
A sad adijo... i ko zna kad... i ko zna gde... 27. November 2009 (15:51) Šla sem pospremit svojega bivšega moža na vlak. Če me vprašate, kaj v življenju najbolj sovražim… je to slovo.
Ampak napovedano slovo je lažje, kot nenapovedano. Ali pa ne?
Kakorkoli… v tem mojem življenju, je tako veliko čustev… zadržanih
čustev… Zato, ker je bilo v mojem življenju veliko napovedanih in
nenapovedanih slovesov in zato ogromno bolečine.
Bilo je vse polno ljudi, ki sem jih imela grozno rada in nisem znala
ali mogla ali hotela tega povedat in pokazat … Astrologi pravijo, da
pri ljubezni zablokiram.
Angelček varuh moj... 27. November 2009 (01:04) Sliši se: “Ana, Ana… Pridi, pridi…”. Joj, stene so tanke, pa kaj ne
more spat… Pomislim: tišči jo lulat, vstani že, Dajana. Stara mama
kliče, strah me je, da bo zbudila otroke… Odprem vrata v njeni sobi,
prižgem luč…
“Stara mama, jaz sem”, ji rečem.
“Odi, odi, daj to dol, nemrem vstati…”.
Ji podrem ograjo na postelji, jo primem za roki. Ji rečem, na tri-štiri bova vstali:
“Tri – štiri!”, počasi vstaneva, poiščem palico in greva proti kopalnici. Počasi, ji reč
Zamenjava 26. November 2009 (13:49) Rene bi šel spat. Vprašal je, kam naj gre. Ja, na Ivanovo posteljo, kam pa.
Rene: “Kje je to? A tista pri oknu?”
Vera: “Ja – a. Saj veš, da jaz nikoli ne spim pri oknu. A pidžamo imaš?”
Rene: “Ja.”
Vera: ” No, pidžame nimam nobene več njegove, lahko bi ti posodila svojo.”
Rene: “Ne rabim pidžame… Sploh pa… A si misliš, da bi oblekel
njegovo pidžamo, tudi, če bi jo imela? Daj, imej malo dostojanstva, no…”
Kraja 25. November 2009 (12:12) Vera je bila v spodnjem delu veleblagovnice. Že nekajkrat je ukradla
kakšno stvar iz trgovine – čigumi ali čokoladico, pa je nikoli niso
našli. Tudi nikomur ni povedala. Glede na to, da je bila pridna učenka
in je ravno končala osnovno šolo in to vse z odliko, ni nikomur prišlo
na pamet, da bi pa ona… lahko… kaj ukradla… Pa je, tako, da nihče sploh
ni opazil. Pravzaprav si je želela že zdavnaj prenehati s to obsesijo,
ker je včasih vzela tudi kak predmet pri sorodnikih, ki ga potem sploh
nikoli ni uporabljala ali pa ga je morala skrivati, da ga je
uporablja
Življenjska ocena 24. November 2009 (18:19) Pri enem letu sem se s staršema in njunim prijateljem, vozila z
letalom in prijatelju, ki me je držal, padla iz rok ter si zbila zob –
no, saj je bil mlečni.
Pri petih letih sem bila že manekenka, reklamirala sem predpasnike,
a so me vzeli v zadnjem trenutku, saj sem vedno nosila temne žabe,
zato, ker se na belih takoj vidi, da so umazane…
Enkrat takrat sem bila v bolnici v Šempteru, kjer so nam operirali mandlje. Skupaj s sestro, obmetavali smo se s pouštri…
Pri mojih šestih letih je mama odkrila, da imam desno koleno bolj
rdeče od levega in
Le Magie 24. November 2009 (11:30) Uvod
Meni, Fabrizziu de Fortunateu, pravemu čarovniškemu mojstru, je bilo dano zapisati nekaj vrstic o mojih doživetjih v dobi, ko so bili mojstri magije visoko spoštovani in se vilinci ter škratje še niso skrivali pred človeškim očesom. V dobi, ko so zmaji prosto letali po zraku in ko so legende še živele.
Prolog
Rodil sem se v majhnem [...]
Teden sodobnega ruskega filma 23. November 2009 (18:12) Na spletni strani slavistika.net sem po naključju odkrila zanimivo obvestilo, ki bi znalo zanimati vse ljubitelje Rusije, ruščine in filma. V začetku decembra (1. - 7. december) v Škofji Loki pripravljajo Teden sodobnega ruskega filma, kjer bodo pokazali šest sodobnih ruskih filmov. Na filmske predstave v Škofjo Loko vas vabita škofjeloški župan Igor Draksler in [...]
Tipološka opredelitev žensk v postelji 22. November 2009 (22:17) Astmatičarka: “Uhh… uhhh…uhhh…”
Matematičarka: “Ponovi… ponovi…”
Veterinarka: “Daj me, bikec moj, daj me…”
Uciteljica: “Da…tako…zelo dobro…pravilno…odlično!”
Morilka: “če zdaj nehaš, te ubijem!”
Navijačica: “Vzdrži…dajmo…še…”
Neobveščena: “Kaj je to?…zakaj?…kaj počnes?”
Optimistka: “Da…da…da…”
Pesimistka: “Ne…ne…ne…”
Prometni tehnik: “Bolj na desn